Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. týden po TTA operaci

25. 11. 2013

 11. týden po TTA operaci

 Tak nám to docela utíká, už je to 11 týdnů, co byla Beluška na operaci.  Dneska už bych nepoznala, že jsme na nějaké operaci byli, jen podle srsti, která kolem kolene pomalu dorůstá. Bella už vůbec nekulhá, ani když běhá. Chodíme denně na cca 3/4 hod. procházky- to je  cca 2 km a postupně přidáváme, (ranní procházky nepočítám, to jsou 10-15 minutové rychlovky, abych potom stihla autobus do práce). Můžeme už chodit i do kopce (a těch je kolem nás požehnaně), aby se Bella osvalila. Z kopce raději ještě moc nechodíme a schody také zatím nezdoláváme. Bellu už také 14 dní necháváme  volně běhat po zahradě a bez dozoru. Musím říci, že se Bella rychleji zvedá ze sedu, nebo z lehu. No občas Belle také křupe v zadní noze, ale nejsem si 100% jistá, jestli je to ta levá nebo pravá noha a jestli je to koleno, nebo  kyčel, ale už bych řekla, že je to méně než dříve. Občas také stojí a pořád si jakoby ulevuje- levá zadní protažená více dozadu, viz. foto. Možná je to už zvyk, zatěžovat  ve stoje více tu pravou nohu.

pb240321.jpg

 5. 11. - jsme byli na kontrolním rentgenu - 8 týdnů po operaci. Na rtg. snímcích byl vidět rozdíl oproti minulému rtg. Má to už skoro vše srostlé.  Tak jsem moc ráda, že je vše v pořádku. 3. 12. asi poslední kontrola a rentgen a pak se budeme domlouvat asi na příští rok na termínu operace té druhé nohy. Dále přidávám do krmení Calcium citrát,  kloubní výživu Gelacan Fast, Blattin-minerály, vitamíny a homeopatika už jen 1-2x týdně 5 kuliček Symphytum officianale 15CH a Calcarea phosphorica 15 CH. (homeopatika jsem konzultovala s MVDr. Mullerovou)

 Beluška měla po operaci jednu komplikaci a to  prodloužené hárání. Začala nám hárat večer před TTA operací ( o 14 dní dříve, než měla:-(). Konzultovali jsme to tenkrát s  MVDr. Duchkem, prý to nevadí. Jenže nám potom hárala bez přestávky 8 týdnů. Už jsem z toho byla hodně znepokojená. V Praze na kontrole jsme tedy nechali udělat Belušce sono, biochemii a krevní testy. Vše naštěstí bylo v pořádku. Žádná pyometra - zánět ani ovariální cysty, nic se nepotvrdilo. Zřejmě 8 týdenní hárání bylo asi způsobeno operací, narkózou a těmi všemi léky, co brala vlastně od poloviny června.  Nyní je to 3 týdny co nám už Bella  konečně nekrvácí.  No po těchto zkušenostech, určitě na druhou operaci půjdeme jedině tehdy, když nebude hárat!

 Zase na doporučení MVDr. Mullerové jsme podávali od 6 týdne do 8 týdne-kdy to konečně  přestalo, homeopatika : Posphorus nebo Calc phos. 15-30ch, Arnica montana 15 CH na zasaveni hárani (nejdříve častěji za den cca 3-4x potom  při zlepšování stačí 1x denně) a čaj z kontryhele (musím do vlažného čaje namočit pár piškotů, oni pěkně do sebe nasají čaj a pak to Belča  zbaští, samotný čaj ani když je oslazený medem, tak nechce) 

Jen doufám, že se to nebude už opakovat a vše bude zase pravidelné, jako dříve.:-o

 pb240320.jpg

pb240323.jpg

pb240322.jpg

pb240325.jpg