Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. týden po TTA operaci a 1 den po aplikaci PRP

18. 12. 2013

14. týden po TTA operaci a 1 den po aplikaci PRP

3.12. -  12 týden po operaci -  byli jsme na posledním kontrolním rentgenu ve Stodůlkách. Vše pěkně srostlé, implantáty jsou v pořádku. Na další TTA operaci jsme se domluvili až po hárání, které by mělo přijít koncem února - březen.

Je to 10 dní co má Bella v levém uchu zase kvasinkový zánět. Byli jsme na kontrole u MVDr. Musálkové, máme kapat do ucha 2x denně ráno a večer Clotrimazol 1% roztok + OTODINE výplach. Za 14 dní kontrola.

5.12. - poprvé Bella začala po 40 minutové procházce kulhat na pravou nohu (ta ještě není operovaná), ale až doma. Tak budeme zase chodit na 30 minutové procházky. Další dny už je to zase v pohodě a vůbec nekulhá.

17.12. -  14 týden po operaci - kontrola ve Stodůlkách u MVDr. Musálkové levé ucho. Zatím se to nezhoršuje, ale ani nezlepšuje. Udělal se výtěr na kultivaci a antibiogram. Výsledky, jelikož budou Vánoce a svátky,  přijdou možná později. Dostaneme vědět emailem. Zatím i nadále pokračovat s výplachy OTODINe + 2x denně Clotrimazol 1%. Pravé ucho je v pořádku.

Potom jsme byli u MVDr. Duchka ve Vetcentru Stodůlky na PRP - (platelet rich plasma) do obou kolen. Jedná se o aplikaci plazmy bohaté na krevní destičky z krve samotného pacienta. Destičky produkují řadu látek, které jsou schopny podpořit regeneraci chrupavky, tlumit bolest a podpořit tvorbu kloubní tekutiny. Mělo by to pomoci na artrózu, kterou má Bella v obou kolenech. Za měsíc jdeme znovu a pak možná až za rok. Tak uvidíme.

Celá procedura trvala cca 40 minut. Pan doktor vzal Belle krev-15 ml z přední nohy. Potom se odnesla do speciálního přístroje a ten za pomoci odstředivé síly oddělí jednotlivé složky.  Potom se aplikuje plazma obohacená o trombocyty plynulým tlakem na injekční stříkačku do kolene. Celá procedura je bez narkózy, jen se koleno postříká ledovým sprejem (aby bylo necitlivé) a dezinfekcí. Bella při tom seděla na zemi a byla klidná. Musím jí hodně pochválit, jak je trpělivá a hodná a proto také v ordinaci oblíbená .

  pb300347.jpg

 

1pc070352.jpg

pb300329.jpg