Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.12. 11 - Vánoční venčení pejsků z útulku v Rudolicích

19. 12. 2011

Vánoční venčení pejsků z útulku v Rudolicích

 V sobotu dopoledne, po dohodě s Rudolickým útulkem, uspořádala Psí škola Punťa  vánoční nadílku a venčení opuštěných pejsků z útulku. Sraz byl v 10 hodin ráno a každý  přinesl nějaké dobroty, pamlsky, krmení a hračky pro pejsky nebo kočky.

Dostala jsem na venčení malinkou asi 5kg černou fenečku, bez jména, kříženec asi pinče a dál už nevím. Byla  hodně vystrašená, když jsem si jí vzala na vodítku, ocásek mezi nohama a strašně se třásla. Tak jsem jí musela chvíli hladit, mluvit na ní a kousky salámku a sýra také zabrali. Celkem šlo asi 12 pejsků na vánoční procházku a šli jsme asi hodinu a půl kolem Špičáku.  Fenečce jsem začala říkat Čertíku, lepší jméno mě nenapadlo. Měla kolem obojku dost sedřený krk, asi jí někdo někde uvázal ......Byla moc šikovná a zachvíli už se přestala bát a třást, a cupitala vesele na vodítku.

Bohužel dalších 52 pejsků zůstalo v útulku. Vůbec jsme netušila, že jich tam mají tolik.

Po venčení nám zase pejsky odebrali a potom jsme se mohli jít podívat do areálu útulku. No byl to velmi smutný pohled, pocity hodně smíšené.......Nechápu....

Hodně pejsků prý byvá  odchyceno kolem cikánského Chánova, kousek od Mostu a kolem Stovky v Mostě, také tam bydlí dost cikánů. Někteří se  jen zatoulají nebo jsou útěkáři a majitelé se o ně pak přihlásí.Většinu si jich však lidé pořídí a pak už je nechtějí, někde je přivážou a nechají osudu.

snimek-019.jpgsnimek-020.jpg

snimek-025.jpg

 

snimek-026.jpg