Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. aplikace PRP do obou kolen a 18 týden po TTA operaci

20. 1. 2014

14.1.2014 - 2 aplikace PRP do  obou kolen a 4,5 měsíce po operaci TTA

Beluška  je už 4,5 měsíce po TTA operaci levého kolene a nyní se po novém roce začíná ozývat pravé koleno. Poprvé od té operace jsem nechala Bellu běhat (už prý může) ještě s kamarádky fenečkou  australáčka. Belča už je opatrná a moc při hraní nelítá, vše bylo na procházce  OK. Až když jsme přišly domů a Belča navečer na 2-3 hod. usnula. Potom, když vstala tak kulhala na pravou zadní. Ráno po odpočinku, už to bylo zase vše v pořádku. To se zatím opakovalo 3x po každém venčení s nějakým psím kámošem a jednou po cca hodinové procházce (před tím jsem si nikdy nevšimla, že by kulhala na pravou). Levá noha je od operace v pořádku, zatím na ní vůbec nekulhá. Takže se potvrzuje to, co nám říkal doktor, že v pravém koleni má také  špatné vazy, tím pádem se tam už udělala také artróza viz rtg. z června 2013.  No na další TTA operaci jsme se dohodli až po hárání, to bude někdy na konci března.  

 

Bellušce také pořád křupe v zadní noze, ale vůbec nedokážu na 100% říci, jestli je to ta levá nebo pravá noha a jestli je to koleno, nebo někde v kyčlích. Křupání začalo tak 2 měsíce před operací, bohužel to křupe občas dál, tak uvidíme.  Je to vždy, když má pravou zadní nohu vykročenou dopředu a levou zadní dozadu.

14.1.  - jsme jeli k MVDr. Duchkovi na 2 aplikaci PRP do obou kolen. Bella byla trpělivá a vše si nechala udělat v pohodě.  Další aplikace PRP zatím není nutná, dělává se většinou zase až za rok. Prý se ještě uvidí, až bude mít Beluška  druhou nohu po operaci zahojenou, tak by se mohlo ještě PRP zopakovat do té pravé nohy. Jinak Bellu hodně doktor chválil, jak měla tu levou nohu špatnou a jak se z toho dobře dostala.
Opět po tomto zákroku žádné kulhání nebylo, ani jí kolena nijak neotekla.

No moje hodnocení bohužel zatím není jednoznačné, je asi takové, že doufám, že jí to pomáhá a regeneruje chrupavku. Levá noha je od operace do  dneška lepší a lepší - a protože na ní už od operace nekulhá, tak nemůžu zatím posoudit nakolik je PRP účinné. Na pravou nohu opět  tuto sobotu pokulhávala, ale tam zlobí ty vazy, které má špatné (až operace pak ukáže, jestli je to úplná ruptura vazů- jako byla na levé noze, nebo jen částečná). Jestli PRP pomáhá budu asi moci říci opravdu s odstupem času, až bude mít i tu pravou nohu po zákroku. Zkusím se zeptat, až se budou dělat zase rentgeny, jestli je na snímcích vidět nějaké zlepšení, jestli se dá postup artrózy po PRP vůbec podle rtg.snímku nějak posoudit oproti předešlým rtg. snímkům.

 

 

p1050423.jpg

p1050425.jpgp1050429.jpg