Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.09.2011 Stopařská zkouška FPr1

26. 9. 2011

25.09.2011 Stopařská zkouška FPr1

 

 Vlastní stopa, nejméně 300 kroků dlouhá, 3 úseky, 2 lomy (cca 90 stupňů), 2 různé předměty psovoda o velikosti 10x3cm (kůže,filc nebo dřevo 0,5-1cm silné), nejméně 20 minut stará, čas k vypracování 15 min. Sledování stopy 80 bodů. Předměty (10+10) 20 bodů. Celkem 100 bodů.

V neděli v půl sedmé ráno jsme vyrazily do 25 km vzdáleného Chomutova-ZKO Krásnoočko na stopařskou zkoušku FPr1. Počasí nám přálo, byla velká rosa, bezvětří a +5 st.C. Rozhodčím byl Vladimír Nedvěd. Na stopu jsme jeli na pole kousek za Chomutovem, byla tam už docela vzrostlá louka.Bylo nás na stopách celkem 4 a všichni jsme prošli. Šlapala jsem stopu jako první. 

 Po 20ti minutách jsme šly s Bellou na to. Na nášlapu Belča krásně a s chutí vyrazila vpřed, první lom udělala ukázkově a čistě ho vystřihla a šla stejným tempem dál, první předmět, ale nenašla a přešla ho. Byla tam docela vysoká tráva a předmět zapadl až pod ní, takže nebyl vůbec vidět. Druhý lom si Belča trochu ověřovala - 5 bodů, ale šla hned správně dál. Na konci stopy předmět přešla asi tak 1,5 m, ale hned se vrátila a zůstal u něj stát směrem ke mě. Bohužel nám to rozhodčí neuznal, takže i druhý předmět byl za 0 bodů.  No byly to nervy.  Škoda té ztráty 20ti bodů za předměty, protože jinak měla Belča moc pěkné sledování stopy 75 bodů z 80ti. Rozhodčí jí také pochválil, že šla  pěkně, čehož si moc cením. Jsem ráda,že jsme prošly zdárně zkouškou a že už to máme za sebou, byly to fakt nervy. Je to velký rozdíl při zkoušce a na nácviku, kdy můžete psa pochválit, popřípadě mu pomoci, ale na zkoušce celou dobu musíte držet bobříka mlčení a vše nechat na psovi. Navíc to napětí, nervozita, rozhodčí, který jde kousek vedle vás tomu asi taky nepřidá.                                        No jo, tak teď začneme trénovat na těžší  FPr2, kde je stopa už cizí a snad to příští rok na jaře dáme.