Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.4. 2014 Operace TTA druhého kolene

14. 5. 2014

 Operace druhého pravého kolene metodou TTA

30. 4. 2014

30. 4. ve středu ráno jsme jeli s Beluškou na druhou operaci TTA, tentokrát pravého kolene. Na operaci jsme měli jet už začátkem dubna, ale musela se odložit, protože v březnu utekla sousedům fena landseera, rovnou k nám dozadu k plotu. Holky se dost nesnáší, Belča vylítla a mohla se u plotu zbláznit. Lítaly tam obě, jak pominuté. No než jsme vyběhli z baráku a Belču odvolali, tak si asi to pravé koleno dodělala a navíc začala kulhat i na tu již odoperovanou nohu, která musí být v pořádku.  Takže jsme 5 týdnů jezdili každé úterý na injekce Bonharenu - kyselina hyaluronová. Injekce se píchá přímo do žíly, takže má Bellinka obě přední packy trochu oholené. No vše se po 5 týdnech srovnalo a tak jsme se mohli objednat na operaci.

Bellu operoval opět na naší žádost MVDr. Duchek - skvělý ortoped, který vše vysvětlí a udělá si vždy na nás čas. Operace trvala přes 2 hodiny a také se vše natáčelo, bude to asi někde publikováno, prý i na nových webových stránkách Vetcentra Stodůlky. Beluška měla v pravém koleni totální (úplnou rupturu) vazů a navíc prasklý meniskus, který se musel také odstranit. Ještě se čistilo-proplachovalo levé ouško, které  není pořád ještě úplně v pořádku. Pravé ouško je už skoro rok zdravé . No bubínky nejsou ještě pořád vidět pod vidootoskopem, má dost zúžený zvukovod. Po operaci byla na tom Belča dost špatně, když jsme ji přivezli domů, nemohla se zvednou, problém byl dostat jí z auta a i když jsme ji pomáhali, tak poskakovala po třech a hodně knučela. Každým dnem se to ale lepší a lepší. 3. den od operace už hezky došlapuje na operovanou nohu v sádře, ve stoje se o nohu pouze opírá. Dáváme antibiotika Enroxil Flavour 8 dní 2,5 tablety jen ráno a  Rimadyl 1 tabl. ráno a 1 tabl večer 10 dní. Proti otoku dávám Wobenzym 3x denně dodnes a samozřejmě homeopatika.

Homeopatika:

  • Arnica montana 9CH - již 5 dní před operací dodnes
  • Apis mellifica 15CH + Bryonia alba 15 CH - na otok po hodině, jak to vyjde střídavě 3 kuličky první4 dny
  • Calcarea phosporica 9CH + Symphytum officinale 9CH 1x denně střídám 5 kuliček - je to dobré na kosti, zlomeniny dodnes
  • Ruta graveolens 15CH + Rhus toxicodendron 15CH střídavě 1x denně 5 kuliček - vhodné po operaci vazů a kloubů dodnes

Bella bude mít 14 dní sádru. U mě to obnáší 3 týdny dovolené a potom další 3 týdny manžel a pak babička s dědou. Nesmí běhat, skákat a vůbec být bez dozoru, aby implantáty a kost dobře srostly. Vše snáší Beluška stejně dobře jako před půlrokem. ZAKLEPU!!!

30.4.  - doma po operaci

 

p4300352.jpgp4300357.jpg

2.5. třetí den po operaci

p5020361.jpg

p5020362.jpg

p5020366.jpg

p5020364.jpg