Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. týden po operaci TTA

18. 10. 2013

 5. týden po TTA operaci

(15. 10. 2013)

Dnes jsme jeli s Beluškou na kontrolní rentgen. Vše je zatím v pořádku. Kost ještě není úplně zahojená a srostlá, takže zatím pořád jen chodit na vodítku a žádný volný pohyb po zahradě. Můžeme už začít prodlužovat procházky a chodit i ven, mimo zahradu. Za 3 týdny máme jít na kontrolu a opět se to zrentgenuje, doufám, že bude vše v pořádku. MVDr. Duchek rentgenoval Bellu na zemi, mají na to takový speciální rentgen - nikde jsem ho zatím neviděla. Bella si lehla na zem, já vyfasovala tu těžkou vestu, pod operovanou nohu se dala jen taková deska a zrentgenovalo se to rentgenem na kolečkách. Je to paráda, že něco takového existuje, protože Bella by se nenechala bez narkózy povalit na vysoký stůl, asi by se dost bránila a při její váze a velikosti by to asi nebyla legrace, i když je jinak moc poslušná. Tak jsem ráda, že to proběhlo takhle v pohodě a bez stresu.     

  Bella při chůzi už vůbec nekulhá a rychleji se zvedá, než před operací. Jen někdy po dlouhém spánku, když se hned postaví, tak chvilinku pokulhává, ale hned to rozchodí. Pořád si ale ve stoje občas ulevuje, stojí jakoby na špičce nohy. (no může to být i zlozvyk) Jediné co mě znepokojuje, že Belle stále dost slyšitelně křupe po skoro každém kroku v levé noze. Křupání začalo 2 měsíce před operací, dříve to neměla. Nevím, jestli jí křupe přímo v tom koleni nebo jinde. Už když měla nohu v sádře, tak to bylo občas slyšet tlumeně, no po sundání sádry už více a častěji. Snad to nic není, doktorovi jsme to říkali, prý to může být tou artrózou.

Do jídla, protože barfujeme, dávám Blattin nebo Fitminn Multi PRO (minerály+vitamíny), lososový olej a kloubní výživu Aptus Aptoflex.

Objednala jsem a začnu přidávat do krmení Calcium Citrát od Caniny a změním kloubní výživu Gelacan Fast, tak snad to nějak pomůže na srůstání kosti.

Léky už žádné Bella nebere. Jen dávám od 25.9. COLOSTRUM 2x denně 1 tobolku nalačno. Homeopatika : Calcarea phosphorica 15 CH 1-2 denně 5 kuliček nalačno a občas 3x do týdne Symphytum officianale 15CH

  Uši má Bella v pořádku. Skoro žádné kvasinky, ale i nadále máme vyplachovat, nyní obden,  kapkami OTODINE, aby se to nevrátilo. 

 Fotky, které byly pořízeny dne 25. 9. - tj.14 dní po operaci a druhý den po sundání sádry. Jizva byla v pořádku, otok žádný. Bella nejprve začala více zase kulhat, neboť už si zvykla chodit 14 dní se sádrou. Druhý den to už bylo lepší a třetí den skoro vůbec nekulhá.

14-dni-po-operaci.jpg

druhy-den-po-sundani-sadry.jpg

14-dni-po-tta.jpg

chuze-14-dni-po-tta.jpgChůze bez kulhání

chuze-15-den.jpg

po-sundani-sadry.jpg

p9260315.jpgTady je vidět, jak si ve stoje občas ulevuje na špičce nohy. Při chůzi, to tak nedělá a došlapuje celou vahou na nohu.

p9260317.jpg

 p9250306.jpg

p9260314.jpg