Jdi na obsah Jdi na menu
 


9 týden po operaci TTA a 2. kontrola RTG

3. 7. 2014

9. týden po operaci TTA a 2. kontrola RTG

 

28.5. 2014:  4 týden po operaci TTA a 1. RTG kontrola

Jizva se krásné hojí, vše bez komplikací, implantáty jsou v pořádku a kost začíná pomalu srůstat. Beluška má pořád klidový režim, tzn. žádné běhání a skákání, venku a na zahradě pouze na vodítku a procházky cca 10- 15 min. Belča tráví většinu času s námi doma, já po třítýdenní dovolené už chodím do práce a Láďa nyní  má také  3 týdny dovolenou. Když přijdu domů z práce, je Belča se mnou až do večera na zahradě. Většinou jí  dám někam do stínu a aby na mě viděla, uvážu k něčemu na vodítku a dělám na zahradě. Bohužel poslední dobou chodí kolem plotu spousta cizích koček, tak si nedovolím mít Belču neuvázanou. Zrovna nedávno, brzy ráno, než jsem šla do práce, tak jsme šly s Beluškou na ulici za vrátka a tam se promenádoval krásný srnec. Asi nás neviděl, Bella byla  potichu a stála jak socha, srnec se vůbec nebál a šel si po chodníku k nám na 5 metrů. Musela jsem raději zadupat, aby nešel až k nám,  Belča hned spustila, a pak teprve srnec  utekl.

Léky už žádné Bella nebere, pouze dávám 2x týdně na střídačku homeopatika Calcarea phosporica 15CH + Symphytum officinale 15CH a do jídla přidávám Calcium citrát + vitamín C-CETEBE (3tabl. ráno a 3 tabl. večer) a kloubní výživu Gelacan Fast.

1. 7. 2014 - 9. týden po TTa operaci a 2. kontrola RTG

Tak kost už je skoro srostlá, ještě chybí malý kousek dorůst, vše je v pořádku. Doktor Duchek říkal, že už může být Bella na zahradě bez vodítka a nevadí, když za něčím vyběhne k plotu. Už se prý nemůže nic stát. Procházky máme postupně prodlužovat. 29. 7. bude poslední RTG kontrola. Je to úleva, konečně má Bella trochu volnosti, včera poprvé byla celé odpoledne na zahradě  na volno. Bylo vidět, jak je zaskočená, pořád nás měla za zadkem a najednou si může chodit po zahradě, jak chce. Na noc a přes den, kdy jsme v práci, ji necháváme ještě doma, aby odpočívala a nebyla to najednou taková zátěž na nohy, které má zesláblé a málo osvalené. Také je hned Bella unavená.

Pořád ještě léčíme to levé ucho. Výplach ucha při narkóze při operaci moc tentokrát nepomohl, jako v loni.  MVDr. Musálková nám opět předepsala POSATEX a 29.7. také kontrola v Praze. Pravé ouško už je přes rok pořád zdravé a to levé bylo zdravé pouze 1/2 roku do Vánoc, od té doby Bellu zase zlobí pouze kvasinky   Malassezia pachydermatis. Není to tak hrozné, jako tomu bylo v červnu před rokem, když jsme přijeli do Stodůlek poprvé. Tak snad se toho Belča zbaví. Posatex už měla Bella před operací a měsíc po operaci, vždy zabral jen na tu dobu užívání, po vysazení do 14 dnů se to zase do levého ucha vrací.

 

 p7020412.jpg

p7020413.jpg

p7020414.jpg