Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář masáže psů Praha 2. 2. 2013

4. 2. 2013

Seminář masáže psů Praha -

2. 2. 2013

  V sobotu  jsem se s Bellou zůčastnila semináře "Masáže psů" pod vedením Bc. Plačkové z veterinární kliniky Vetcentrum Stodůlky. Seminář pořádal SVOPAP v hale Školy psích sportů v Horních Počernicích. Celkem se zůčastnilo 10 pejsků včetně jejich páníčků.

p2020582.jpg

  p2020597.jpg

  Seminář byl skvělý, skládal se nejprve z teoretické části, no a pak přišlo na řadu to nejdůležitější a to samotná relaxační masáž. Jiné druhy másaží jsme se neučili, na to je zapotřebí více teoretických a praktických zkušeností. Nakonec po masáži byla ukázka strečinku.

p2020599.jpg

  Na konci semináře jsme dostali každý certifikát.

  Fyzioterapeutka Kateřina byla velmi příjemná,  každému jednotlivci vše ukázala a vysvětlovala,  co a jak máme nebo nemáme dělat. Na některé problémy, které má Bella, jsem se přímo zeptala. Belča je dost ztuhlá - hlavně plotýnky a bedra, proto občas kulhá nebo si ulevuje na levou zadní. No je prý zralá na rehabilitaci. Bohužel u nás v Severočeském kraji to nikdo nedělá, takže mám Bellu zkoušet pozvolna tak měsíc dva rozmasírovávat a potom bychom se asi objednali do Stodůlek.

 Bylo by moc fajn, kdyby se tento seminář konal třeba po celý víkend  2-3 dny,  aby si člověk lépe některé hmaty osvojil a hlavně získal ten potřebný cit v prstech a dlaních.  Dost mě tato problematika zajímá a vůbec alternativní léčba -homeopatie, bylinky, aromaterapie.

Je škoda , že u nás v Čechách  je tento obor, na rozdíl od jiných zemí, velmi opomíjen. Na  veterinární univerzitě v Brně a ani jinde se nevyučuje. Myslím, že je velká škoda, že ve veterinárních ordinacích chybí fyzioterapeuti, protože plno pohybových problémů u zvířat by se tím to mohlo zmírnit nebo vyřešit!

 p2020580.jpg

p2020581.jpg

p2020587.jpg