Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snad vše dobře dopadne

17. 7. 2013

Snad vše dobře s Beluškou dopadne

To nám to léto pěkně začalo.

12. 6. jsme jeli s Beluškou do Vetcentra Stodůlky k MVDr. Duchkovi na rentgen a zároveň i na vyšetření uší videootoskopem, když už bude Bella pod narkózou.  Abychom už konečně věděli na čem jsme.

Ztratili jsme s veterináři u nás trpělivost, protože to už není normální, aby Bella občas pokulhávala na levou zadní, teď se přidala i levá přední a navíc už 2 roky neúspěšně léčíme u našich veterinářů chronickou otitidu v uších.

Bella byla skoro 2 hodiny pod narkózou. Hodinu se rentgenovalo celé tělo a hodinu se dělalo vyšetření videootoskopem, včetně  hlubokého výplachu uší. (V březnu jsem si přes email psala se specialistou na dermatologii a uši MVDr. Rybníčkem, který je bohužel až z Brna klinika Jaggy a ten nám videootoskop poradil včetně výplachu, v Ústeckém kraji tento přístroj nemají.)

No diagnóza nás teda dostala: 

Na rentgenu se zjistilo, že levé a pravé koleno je totálně zničené  (viděli jsme to na snímcích i je máme nahrané na CD) a diagnóza - ruptura obou kolenních vazů a hodně pokročilá artróza a jestli prý chceme, aby se nám v budoucnu Bella postavila, tak musí co nejdříve  postupně na operaci obou kolen. Operace by se měla provádět technikou TTA a následně po operaci je možné přistoupit k řešení následků (artrózy) a to buď vpravením kmenových buněk přímo do kloubu, nebo plazmy obohacené trombocyty

Videootoskop ukázal, že má Bella oba bubínky protržené, hodně zúžený zvukovod a vleklý zánět středního ucha. Takže udělali výplach a nasadili na 8 týdnů silná antibiotika SPORANOX a AUGMENTIN - tablety pro vnitřní užívání a POSATEX -kapičky do uší. Každý den ještě máme ouška proplachovat kapkami OTODINE. Až se ouška vyléčí, tak pak si máme domluvit termín operace, takže máme ještě tak měsíc čas na rozhodování. Zatím bere na ty kolena RIMADYL.

Naše veterináře bych nakopla,  když Vám pan doktor tvrdí, že je vše v pořádku, jen natažená šlacha, tak tomu člověk rád věří a nepřemýšlí, že to může být jinak. Kdybychom jeli do Prahy hned, tak mohla být holka naše v pohodě.  Je to zkušenost do budoucna. No dnes už vím, že v Ústeckém kraji je odborná péče na mizerné úrovni a bohužel nejen pro zvířata.

No teď nejdříve musíme vyléčit  ty uši u MVDr. Musálkové, doufám že se to tentokrát povede! A potom teprve  TTA operace levého kolene u MVDr. Duchka. Termín  objednání bude asi až v září, kvůli tomu zánětu to nejde dříve operovat.

No mám několik týdnů na to zjišťovat si odborné informace na internetu ohledně TTA operace, ale hlavně pooperační péče - rekonvalescence, protože to nebude legrace u tak velkého psa. Jsem ve spojení s paní, která už má u své fenky leonbergera toto vše úspěšně za sebou. Jenže tam se to nezanedbalo a jejich veterinář to hned poznal. Takže žádná artróza v koleni.

Tady jsem našla ještě jeden velmi zajímavý a poučný článek pro nás o nedávné operaci TTA u rotvajlera. S paní se chci také přes email zkontaktovat. 

http://operacetta.wordpress.com/

No snad to vše dobře dopadne a Bella to zvládne. Vždyť jsou jí teprve 4 roky......